مقالات

کیف پول دیجیتال چیست ؟

کیف پول الکترونیکی ؟

کیف پول دیجیتال این امکان را بشما میدهد تا بصورت آنلاین خرید کنید و از امنیت بالایی جهت حفظ دارایی خود برخوردار باشید.از این کیف پول میتوان روی گوشی یا یک فلش ساده بهره برد.اطلاعات شما بصورت کد ذخیره میشود و امکان تبادل و جابه جایی در هر مقیاسی با کمترین کارمزد وجود دارد.

مزیت این کیف پول این هست که شما از کلیدهای مجازی برای انتقال داده های بانکی استفاده میکنید یعنی برای هر کیف پول شما یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی دارید.

کلید عمومی (Public Key):

از این کلید برای واریز یا پرداخت استفاده میشود یعنی حکم شماره کارت بانکی شما را دارد.

کلید خصوصی(Private Key):

از این کلید برای وارد شدن به پنل کیف استفاده میشود که فقط یک نفر از آن استفاده میکند.داشتن این کلید یعنی صاحب بودن شما.

بر اساس آمار، خدمات پرداخت الکترونیکی در رتبه دوم قرار دارد.این اطلاعات مربوط به سال 2017 است و از آن زمان به بعد آمار نشان می دهد تقاضا برای خدمات پرداخت الکترونیکی و کیف های کارت های دیجیتال افزایش یافته است.

 

همانطور که گفته شد، چنین تقاضایی ناشی از رشد سریع تجارت الکترونیک است.

 

در کجا و زمانی که می توان از پرداخت الکترونیکی کیف پول الکترونیکی استفاده کرد؟

اگر میخواهید فردd را برای نصب برنامه کیف پول دیجیتال متقاعد کنید، اگر میخواهید او لینکهای پرداخت و سایر اقدامات مشابه را ایجاد کند، باید به او توضیح دهید که از ]i خدمات پرداخت الکترونیکی میتواند استفاده کند.

اول از همه، کجا می توانید از کارت های پرداخت استفاده کنید؟ تقریبا در همه جا، درست است؟ همین امر در مورد انواع مختلف کیف پول الکترونیکی، فقط با مزایای اضافی (که ما بعدا در مورد آن بحث می کنیم) است.

بنابراین امروز یک برنامه پول الکترونیکی یک ابزار پرداخت ایده آل است و کسانی که پول را صرف اینترنت می کنند بسیار علاقه مند به آن هستند.

این اجازه می دهد تا خرید آنلاین، رزرو پرواز، گرفتن وام و غیره انجام شود. پس از آن، چنین پول مجازی به راحتی و به سادگی به دارایی های واقعی تبدیل می شود و به صورت حساب بانکی یا کارت پلاستیکی خارج می شود.

 

برنامه های کیف پول تلفن همراه Cryptocurrency :

Cryptocurrency نوعی از پول الکترونیک است که اخیرا به طور باورنکردنی محبوب بوده است (به ویژه بیکوینی ها، آنها بزرگترین افتخار را به دست آورده اند). و از آنجا که هر گونه رمزنگاری مجازی (شما نمی توانید آن را با دست خود لمس کنید!)فیزیکی نیست پس، شما نیاز به ابزار مطابق با ارز الکترونیکی دارید یعنی یک کیف پول الکترونیکی. در غیر این صورت، شما نمی توانید چنین وجوهی را مدیریت کنید.

در واقع، بیت کوین در شبکه blockchain ذخیره می شود نه در کیف پول شما. کیف پول تنها شامل کلید خصوصی و عمومی است و امکان کار با آنها را فراهم می کند.

 

کیف پول Cryptocurrency به چندین نوع تقسیم می شود:
  • کیف پول دسکتاپ : تنها از طریق رایانه  قابل دسترس است.امنیت اطلاعات کافی را فراهم می کنند، هر چند که هنگام هک کردن یک کامپیوتر (یا اگر آن را با یک ویروس آلوده کرده اید)، شانس از دست دادن همه چیز وجود دارد.کیف پول دیجیتال
  • کیف پول های سخت افزاری: مشابه موارد قبلی هستند اما با استفاده از دستگاه ذخیره سازی سخت افزار (USB) قابل استفاده هستند.کیف پول دیجیتال
  • کیف پول دیجیتال آنلاین:کار آنها بر اساس تکنولوژی ذخیره سازی ابر است. همانطور که می دانید، در رویکرد متمرکز به ابر برخی از نقاط ضعف وجود دارد، گرچه مزایای دیگری نیز وجود دارد بطور مثال، دسترسی (یعنی امکان استفاده از این کیف پول در هر جایی هست)کیف پول دیجیتال
  • کیف های دیجیتال موبایل:این کیف پول ها به عنوان یک برنامه در دستگاه تلفن همراه کار می کنند. مزایای آنها غیر قابل انکار است، شما حتی اجازه استفاده از چنین کیف پول در در هر لحظه دارید.
  • کیف پول کاغذی: آنها بالاترین سطح امنیتی را ارائه می دهند، اما همیشه مناسب برای استفاده نیستند.

 

لینک کوتاه:https://isfahanminer.com/?p=128

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *